Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací

Archív aktualit

Vítěz soutěže o jednu rundu zdarma

31.05.2024

Vítězem soutěže o jednu rundu zdarma se stává Steffen Gerischer z Německa.

Během tréninků před každou rundou se tak můžete těšit na songy od interpretů jako jsou Fort Minor, Disturbed, Calvin Harris atd.

Vítězi gratulujeme!

Mazání pro rok 2024

30.05.2024

Tento ročník Motiv Open se bude hrát na mazání 2020 WORLD BOWLING - LONDON!

Bližší informace se dočtete zde.

Nabídka ubytování pro účastníky turnaje Motiv Open 2024

20.02.2024

Rádi byste přijeli na turnaj, ale nevíte si rady s ubytováním? Připravili jsme pro Vás speciální nabídku vybraných brněnských hotelů, na kterou se můžete podívat tady.

Nabídka je platná pouze pro účastníky turnaje a jejich doprovod. Při rezervaci se musíte prokázat rezervačním kódem: MOTIV OPEN 2024.

SOUTĚŽ o jednu rundu zdarma!

15.02.2024

Vyhlašujeme soutěž o jednu rundu zdarma na MOTIV OPEN 2024.

Jak vyhrát?

Vytvoř 10 minutový remix písniček, který budeme pouštět během tréninku před každou rundou na MO24.

Pošli ho na e-mal info@probowling.cz

My vybereme ten nejlepší!

Vítěze čeká 1 runda ZDARMA!

Výsledky zveřejníme 31.5.2024 na těchto stránkách!

Nový ročník turnaje vyhlášen

1.12.2023

Můžeme se těšit na v pořadí již 5. ročník bowlingového turnaje MOTIV OPEN 2024. Termín konání bude od soboty 29. června 2024 do neděle 7. července 2024.

Stejně jako předešlé roky se bude turnaj konat na herně Bowling Brno (Líšeňská 4515/80, Brno-Líšeň, ČR).

Online registrace je spuštěna na stránkách www.bowlingtournament.eu.

Minulého turnaje se zúčastnilo 182 hráčů ze 16 zemí Evropy, jsme zvědaví, kolik se nás sejde tento ročník!

Pravidla turnaje

Jaký byl Motiv Open 2023?

12.07.2023

MOTIV OPEN 2023

4. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO BOWLINGOVÉHO TURNAJE

     Ve dnech 1. – 9. 7. 2023 se na herně Bowling Brno uskutečnil bowlingový turnaj evropské úrovně – Motiv Open 2023. Největší bowlingová událost roku na území České republiky co do počtu hráčů, počtu zúčastněných zemí, délky trvání, počtu odehraných her, ale hlavně skutečně evropské úrovně kvality hráčů. Turnaje se zúčastnilo hned 14 hráčů z červnového ME mužů ve Francii, přičemž Dennis Grünheid z Německa je držitel bronzové medaile ze soutěže trojic. Špičkovou úroveň ženského bowlingu zastupovaly držitelky stříbrné medaile z ME 2016 Martina Schütz z Německa a bronzových medailí z téhož mistrovství, rakouské hráčky Tamara Adler a Ivonne Gross. Z mladších hráčů můžeme jmenovat dánské sestry Karen a Sofie Nielsenovy. Karen získala na letošním MEJ ve Vídni zlato v soutěži Masters, a společně se sestrou bronz v soutěži týmů. Z chlapců to byli bronzoví z Vídně Fabian Gross z Rakouska a Šimon Jaroš ze Slovenska, nebo bronzový z ME 2022 Mikolaj Czarnecki z Polska. Za zmínku jistě stojí i absolutní nához 300 Aidase Daniunase z Litvy, kterého dosáhl v rámci ME 2023.

     Mohli bychom jmenovat ještě další hráče a jejich úspěchy, ale jak říká text na letácích o investování – úspěchy v minulosti nezaručují úspěchy v budoucnosti. O tom se měla přesvědčit řada favoritů. Vždyť již po kvalifikaci se loučila taková jména jako loňský vítěz Benjamin Kubalek z Rakouska, nebo 6násobná mistryně ČR Petra Otec Hanzlovská.

     Do finálové části, mezi 32 nejlepších, postoupilo 24 hráčů na základě celkového součtu 6 her v kvalifikaci. Dále 4 další nejlepší hrající v rundách 1-6 (Early bird), 2 hráči s nejvyšším náhozem ve speciální kategorii Turbo.

     Posledními, kteří se prosadili mezi 32 nejlepších, se stali půl hodiny po sobotní půlnoci, v loterii na 1 hru zvané Desperado, David Cooper z Velké Británie a o jediný bod i juniorský reprezentant Václav Kordulík. Vše bylo připraveno na ranní souboje prvního finálového kroku.

     Po krátkém spánku se od 9 hodin pustila do souboje na 3 hry od nuly dvacítka hráčů umístěných na pozicích 13. – 32. Zostra začali Sandro Brandt z Německa (279) a Mikolaj Czarnecki z Polska (278). Zatímco Brandt si postup do druhého kola pohlídal, Czarnecki pokazil 2.hru (149) a obsadil celkově 23. místo. 8 hráčů postoupilo do druhého finálového kola a začalo přituhovat.

     Už v první kole naznačil svoje možnosti i loni úspěšný teenager Andrii Gadiatskyi z Ukrajiny. Ve druhém si pak suverénně došel pro 1.místo a další postup po náhozech 258, 248 a 245. Zde se ukázala ošidnost výhody přímého postupu. Suverénní vítěz kvalifikace, Aleks Szczepaniak z Polska (průměr 261,7!), skončil o 13 kuželek na 9., tedy prvním nepostupovém místě. Vzhledem k tomu, že součet z druhého finálového kola se přenášel do kola třetího, začala se již nyní rýsovat finálová čtyřka ve složení Gadiatskyi (775), Trojek (738), Grünheid (727), Basala (703). Na slovenského borce tlačil mistr ČR v juniorech i mužích Ondřej Prekop (699), na svoji šanci číhal i 6. Michael Michajlow z Německa (681).

     První tři potvrdili svoji výkonnost z druhého kola a když Dennis Grünheid (218,217) odrazil atak Ondry Prekopa (186,216), bylo o finálové čtyřce jasno.

     Finále se hrálo stylem nejslabší máte padáka, tj. nejnižší nához znamenal pro hráče konec v soutěži. Po velkém boji zůstal na 4. místě Alex Basala za výkon 217. V další hře nestačil poslední zástupce jednorukých hráčů Dennis Grünheid na oba mladší soupeře a se 192 body získal 3. místo.

     Závěrečná finálová hra měla až příliš jednostranný průběh. Jako dobře promazaný stroj fungoval strikomat Andrie aby se zastavil na výsledku 265. K tomu je třeba ještě přičíst HDCP ve výši 8 bodů! Ano, vítězem prestižního turnaje evropské úrovně se stal 15letý Andrii Gadiatskyi z Ukrajiny. Skvělé druhé místo vybojoval Ondra Trojek, se třetím místem byl spokojený i Dennis Grünheid.

     Nejlepší ženou se stala celkově 19. Martina Schütz z Německa, druhá skončila celkově 29. Sofie Nielsen Kaergaard z Dánska.

     Souboj juniorů při neúčasti Andrie pro sebe získal přesvědčivě David Mojka, druhý skončil Šimon Komárek, třetí místo si do Estonska odvezl Robin Miklas.

     Turnaje se zúčastnilo celkem 182 hráčů ze 16 zemí Evropy. O vysoké úrovni turnaje hraném na mazacím modelu 2020 SYC NORTHROCK MEDIUM svědčí průměr 225,2, který zaručil 24., tedy poslední přímo postupové místo do finálových bojů. Celkem 69 hráčů dosáhlo na průměr 200 a vyšší bez HDCP. Přitom padla jediná 300!

     Škoda jen, že si cestu na takto kvalitní turnaj nenašlo víc tuzemských bowlerů. Jistě, turnaj se konal v týdnu, který dík svátkům značná část obyvatel ČR využívá na svojí dovolenou, ale…Kdy jindy si můžou reprezentanti (nebo adepti reprezentace), ale nejen ti, poměřit svoje síly se silnou zahraniční konkurencí na domácí půdě?

     Závěrem se sluší poděkovat všem, kteří se zasloužili o hladký průběh celého turnaje. Konkrétně pracovníkům sportovního centra Bowling Brno, kteří se od brzkého rána do pozdních nočních hodin starali o perfektní podmínky pro hru i kvalitní občerstvení. Zejména zahraniční účastníci vyslovovali slova obdivu a uznání doprovázená ujištěním, že ..see you next year!

Tak na shledanou na Motiv Open 2024!

Výše startovného v CZK na Motiv Open 2023 stanovena.

29.06.2023

Slíbili jsme nejméně 1 den před startem Motiv Open 2023 zveřejnit výši startovného v českých korunách. Rozpis jednotlivých rund se startovným v EUR a CZK je k dispozici ZDE.

Těšíme se na vás !

Informace pro účastníky turnaje Motiv Open 2023

29.06.2023

Vážení účastníci turnaje Motiv Open 2023!

 

            Začátek 4. ročníku mezinárodního bowlingového turnaje Motiv Open 2023 se nezadržitelně blíží. Už v sobotu 1. 7. od 13 hodin bude 1. rundou zahájen a potrvá až do vyhlášení výsledků v neděli 9. 7. 2023. Jsme rádi, že se s vámi opět setkáme a stejně rádi přivítáme hráče, kteří přijedou do Brna poprvé. Pro všechny jsme připravili několik důležitých informací, které bychom vám rádi předali před vaším příjezdem:

  •  Pokud víte, že nebudete moci z jakýchkoliv důvodů na turnaj přijet nebo se chcete z nějaké rundy odhlásit, informujte nás prosím zavčas na e-mailovou adresu info@probowling.cz, ať můžeme uvolnit místo pro další hráče. 
  • Celý turnaj proběhne ve sportovním centru Bowling centrum Brno, Líšeňská 4515/80, Brno. Parkování je zajištěno na parkovišti centra. Další informace o příjezdu na centrum jsou uvedeny na webu herny.
  • Při vašem prvním startu prosíme o úhradu startovného za všechny přihlášené rundy. Herní plán a ceny v EUR jsou uvedeny na webu turnaje, ceny v CZK budou stanoveny den před zahájením turnaje. Platba je možná pouze v hotovosti.
  • Mazání použité na Motiv Open 2023 je NORTHROCK MEDIUM. Mazací model je uveden zde a přikládáme jej i v příloze tohoto e-mailu.
  • V případě vašeho zájmu si můžete objednat bowlingové vybavenínašeho e-shopu s tím, že vám zboží přivezeme na hernu. Stačí do objednávky uvést do Způsob dopravy – Osobní odběr – sídlo firmy a do Doplňujícího vzkazu napsat – Vyzvednu na Motiv Open 2023. Platba je možná buď hotově při vyzvednutí nebo předem kartou. Základní potřeby jako čističe, utěrky, tejpy atd. bude možné zakoupit přímo na herně u registrace.

Věříme, že si na letošním Motiv Open opět společně užijeme spoustu skvělých výkonů a napínavých soubojů probíhajících v přátelské atmosféře.

Mazání pro rok 2023

24.05.2023

Letošní Motiv Open se bude hrát na mazání...

 

NORTHROCK MEDIUM!

Prostudujte si jej podrobně zde a začněte trénovat, ať první příčka patří právě Vám!

Nabídka hotelů pro účastníky Motiv Open 2023

2.02.2023

Přijíždíte na mezinárodní bowlingový turnaj Motiv Open 2023 jako hráč, nebo jako doprovod na více než jeden den? Chcete si svůj pobyt v Brně užít naplno?  Právě pro vás jsme připravili ve spolupráci s předními brněnskými hotely cenově mimořádně výhodnou nabídku určenou pouze pro účastníky turnaje. Klikněte na odkaz  MOTIV OPEN 2023 a vyberte si podle vašich preferencí. Ať už se ubytujete kdekoliv, přejem vám příjemný pobyt, úspěch ve hře a spoustu pozitivních zážitků.

Registrace na MOTIV OPEN 2023

10.01.2023

Termín letošního ročníku MOTIV OPEN spadá na první červencový týden, konkrétně na 1. - 9. 7. 2023.

Pokud si tedy již plánujete letní dovolenou, nezapomeňte si rezervovat čas i na tento mezinárodní turnaj.

Registraci do kvalifikačních rund provedete na tomto odkazu.

Startovné

4.07.2022

Vážení účastníci turnaje,

 

Úhrada startovného je možná pouze v hotovosti.

Platit můžete v CZK nebo EURECH.

 

Berte prosím na vědomí, že při platbě své první rundy zaplatíte i ostatní rundy, na které jste přihlášení.

Opadnou Vám tak tím starosti a celkový turnaj bude probíhat bez čekání a komplikací.  

Doklad o úhradě startovného vám vystavíme na vyžádání.

 

Děkujeme za pochopení.

Tým ProBowling

Dress code aneb co na sebe

4.07.2022

Jelikož se turnaj Motiv Open odehrává v parných dnech, nemusíte mít obavy co na sebe.

Klidně nechte dlouhé kalhoty doma a zvolte šortky či sukni, což vám bude jistě příjemnější.

Samozřejmě pokud dáváte přednost dlouhým kalhotám, klidně zvolte to, co je vám pohodlné.

 

Těšíme se na Vaši účast. 

 

Tým ProBowling

Mazání pro rok 2022

27.06.2022

První rundy se nám kvapem blíží, přípravy jsou v plném proudu, ale přesto nám jedna věc stále chybí! Mazání! Tím pro letošek bude KANSAS MEDIUM, který si pořádně prostudujte na následujícím odkazu, aby letos padlo, co nejvíce 300! :)

Zvýhodněné ubytování pro účastníky turnaje

6.06.2022

Jste z daleka a ještě nemáte zajištěné ubytování během turnaje? Nezoufejte! Tři brněnské hotely nabízí účastníkům turnaje zvýhodněné ceny ubytování v termínu 14.-17.7.2022.

Videonávod - Jak se přihlásit na turnaj

21.04.2022

Chtěli byste se přihlásit do turnaje, ale nevíte jak? Jste zmateni z registračního webu?
Podívejte se na naše video, podle kterého zvládne registraci každý! :)

 

 

Trojka jako šťastné číslo?

11.04.2022

Letos pořádá spolek ProBowling Hustopeče, z. s. ve spolupráci s Bowling centrum Brno již 3. ročník MOTIV OPEN.
Pojďme se společně ohlédnout za jeho krátkou historií :)

První ročník, tehdy ještě s krkolomným názvem Motiv Bowling Brno Open, se konal v roce 2019. Příjemným překvapením byla obrovská účast, kterou jsme na prvním ročníku nečekali. Zúčastnilo se 227 hráčů19 zemí. Hráči přijeli jak z ČR a okolních států, tak i například z Malty, Švédska, Izraele či dokonce z Uzbekistánu.
Absolutním vítězem se stal Tobias Börding z Německa, který ve finále porazil Lukáše Jelínka, Honzu Třísku a Emila Polanisze (PL). Nejlepší ženou se stala Josefine Linderoth ze Švédska.

Dalším ročníkem jsme chtěli navázat na úspěch z předešlého roku, ale nástup covidu nám zhatil plány. Druhý ročník se tak konal až v roce 2021. I přes veškerá opatření a omezení se vydařil, ač s menší účastí 72 hráčů ze 7 zemí.
Ve finále se utkal Andrzej Walczak (PL), Kuba Vlachovič (CZ), Lukáš Jelínek (CZ) a Dávid Barak (SK) a právě Barak stanul na prvním místě. Na první příčce v kategorii juniorek se umístila Adéla Meluzínová a z juniorů Jan Hrazdíra.

Tento rok se koná třetí ročník. Jak dopadne, jaká bude účast a kdo stane na vítězných příčkách, je zatím ve hvězdách.

Vítáni jsou všichni a každý si přijde na své. Vyhlašovat budeme nejen celkového vítěze či vítězku, ale i nejlepší ženu a nejlepšího juniora/juniorku.

Číslo 3, by mohlo být šťastné i pro Vás, tak neváhejte a přihlaste se také!

Na skok z velkoměsta

22.02.2022

Plánujete dojet na turnaj s předstihem a spojit ho s letní dovolenou? Nevíte, jak vyplnit volný čas mezi hracími dny?
Podívejte se na naše tipy na výlety v okolí Brna, ať nuda nemá šanci.

 

 

Propast Macocha

Propast Macocha patří k oblíbeným místům turistů a určitě stojí za návštěvu. Jde o nejznámější propast v oblasti Moravského krasu a a je součástí komplexu Punkevních jeskyní. Hloubka suché části propasti je 138,4 m, na jejím dně se nachází Horní (hloubka 11 m) a Dolní macošské jezírko (hloubka min. 50 m).

Jeskyně Balcarka má 5 metrů vysoký vchod, který je známý odnepaměti a byla zde nalezena ohniště a různé nástroje ze starší doby kamenné a kosti čtvrtohorních zvířat.

 

Klášter Rosa Coeli

Zřícenina kláštera Rosa Coeli (Růže nebes) se nachází na okraji města Dolní Kounice. Jeho areál se zříceninou klášterního kostela z roku 1181 s barokní rezidencí je chráněn jako kulturní památka.

 

Hrad a zámek Dolní Kounice

Zámek Dolní Kounice je renesanční zámek, který stojí nedaleko zříceniny kláštera Rosa Coeli. Původně se jednalo o gotický hrad, jenž byl v 16. a 17. století přestavěn na reprezentativní šlechtické sídlo, jemuž však zůstaly pevnostní prvky.

 

Levandulová farma z Jižní Moravy

V obci Starovičky vzdálené asi 35 km od Brna se můžete podívat na kousek Provance. Levandulové pole bylo vysazeno v roce 2014 s více než 40 tisíci keříky. V obci se nachází také levandulový obchůdek, kde si můžete zakoupit levandulovou kávu či bio výrobky.

 

Moravský "hobitín"

Milovníci vína a vinných sklepů jistě ocení návštěvu obce Vrbice. V průběhu několika staletí zde vyrostla lokalita vinných sklepů, která je zcela unikátní a velmi zajímavá. Jednotlivé sklepy, které tvoří celé rozsáhlé kolonie, byly vyhloubeny do pískovce tvořícího zdejší kopec. Na tomto místě snadno zapomenete, že nejste ve Středozemi, ale na Jižní Moravě.

Prohlédnout vinné sklepy si můžete také ve vedlejší obci Velké Bílovice, kde v letních měsících probíhá akce "Za vinařem". Které vinařství má zrovna otevřeno zjistíte zde.

 

Zámek Lednice

Uchvátit Vás může nejen krása lednického zámku, ale i zámecký park včetně palmového skleníku stojí za podívanou. Skleník je 92 m dlouhý a je zde možné vidět až 250 exotických rostlin. Zámek s rozhlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější komplexy v ČR.

 

Mandloňová rozhledna

Tato dřevěná rozhledna nad Hustopečemi byla otevřena v roce 2012 a je vysoká 17,4 m. Je postavena v mandloňovém sadu, který vznikl v roce 1948. Za dobrého počasí je z rozhledny výhled i na alpský Ötscher.

Pokud máte rádi dobrou kávu, určitě se cestou z rozhledny zastavte v hustopečské Mandlárně na kávu, zákusek, pálenku či mandlový likér.

 

Milovníci rozhleden a výhledů si určitě vyberou i z dalších rozhleden v jihomoravském kraji.

 

Doufáme, že Vám náš krátký přehled usnadní plánování Vašeho času stráveného v Brně a budeme rádi, když nám napíšete, kde se vám líbilo a přiložíte i nějakou tu fotku z výletu :-)

 

 

Pokud nechcete vyjíždět za "hranice" Brna, určitě si vyberete z brněnských atrakcí viz článek Poprvé v Brně?

Registrace je otevřena!

21.02.2022

Je teprve únor, ale to neznamená, že si nemůžeš naplánovat svůj program na léto už teď ;-)

Registruj se na letošní ročník MOTIV OPEN 2022! Vybírat můžeš z 20 kvalifikačních rund.

Pozor! Letos máme 4 dny Early Bird rund, ze kterých vzejdou celkem 4 postupující rovnou do finále.

Tak šup na https://bit.ly/MotivOpen2022, ať ti pak není líto, že na tebe nezbylo místo :-)

Mazání pro rok 2021

19.07.2021

Pro letošní rok jsme vybrali mazání 2013 USBC Women´s Championships - Reno. K prostudování jej najdete zde.

 

Letos si zahrajeme!

2.06.2021

Zdravíme všechny nadšence do bowlingu!

Vloni jsme kvůli nepříznivé situaci jak v ČR, tak ve světe, byli nuceni zrušit 2. ročník Motiv Bowling Brno Open. Letos však pro vás máme skvělou zprávu - TURNAJ BUDE!

Zapište si do kalendářů termín 9. - 14. 8. 2021, protože v krásné brněnské herně Bowling Brno se bude konat turnaj ProBowling Open 2021.

Máme pro vás přichystané finanční výhry v celkové hodnotě 50.000 Kč. A nebudeme odměňovat pouze za umístění v celkovém pořadí, ale své výhry se dočkají i 3 nejlepší ženy a 3 nejlepší senioři 50+. Ve speciální kategorii Junior 15 se o atraktivní věcné ceny utká mládež do 15 let včetně.

Rezervace míst již tradičně běží na www.bowlingtournament.eu.

Tak neváhejte a zarezervujte si své místo ještě dnes!

Těšíme se až vás všechny uvidíme :)

ProBowling Team Ivan, Eva a Bára

MBBO 2020 - ZRUŠENO

20.04.2020

Vzhledem k situaci šíření nemoci COVID-19 a k opatřením proti dalšímu šíření RUŠÍME 2. ročník Motiv Bowling Brno Open 2020.

Přejeme Vám všem pevné zdraví a doufáme, že se uvidíme příští rok.

Registrace na 2.ročník spuštěna

16.12.2019

Plánujete si už letní dovolenou? Tak proč si už rovnou nenaplánovat i účast na dalším ročníku Motiv Bowling Brno Open?

Vybírejte z nabídky rund na www.bowlingtournament.eu

Aktualizace výsledků

8.07.2019

Kvůli několika chybkám jsme dnes aktualizovali průběžné pořadí a průběžné pořadí turbo po 6.rundě. Omlouváme se za případný zmatek.

Fotky z turnaje

7.07.2019

Do naší fotogalerie postupně přidáváme fotky z jednotlivých hracích dnů. Podívat se na ně můžete zde.

Máte taky nějaké fotky z turnaje a rádi byste se o ně podělili s ostatními? Pošlete nám je na info@probowling.cz :)

Už se to blíží...

27.06.2019

Do prvního startu zbývá 10 dní a my Vám přinášíme pár informací, které se určitě budou hodit...

 

1)      Startovné bude možné platit pouze v hotovosti. Budeme přijímat jak eura, tak české koruny. Přepočet na CZK bude na základě aktuálního měnového kurzu.

2)      Pokud jste přihlášeni do více rund, poprosíme o úhradu všech rund již při prvním startu.

3)      Na místě bude možnost zakoupit produkty od firmy Motiv za zvýhodněné ceny. Platba v hotovosti nebo kartou.

4)      Produkty Motiv, které se budou v každé rundě losovat, jsou již nachystány ;-)

 

Závěrem Vám chceme poděkovat za velký zájem o turnaj!

Doufáme, že se těšíte tak jako my a ahoj za 10 dní !!

 

 

Zvýhodněné ceny v Holiday Inn Brno!

19.06.2019

Ve spolupráci s Hotelem Holiday Inn Brno (Křížkovského 20) jsme pro Vás nachystali speciální nabídku ubytování za zvýhodněné ceny.

Více informací na odkazu.

Mazání zveřejněno

17.06.2019

Dnes jsme zveřejnili typ mazání. Nahlédnout můžete zde.

Slovo investora Vlastimila Chládka

14.03.2019

Slovo investora Vlastimila Chládka

Po úspěšné realizaci Bowlingu Blansko v roce 2004 mě různí manažeři, podnikatelé, či veřejní činitelé oslovovali na spolupráci při realizaci jejich lokálních sportovních projektů. Já jsem ale v té době věděl, že do žádného všedního projektu již nepůjdu. Jestliže ano, tak jen do jediného “Postavit v Brně Nejkrásnější bowling!” Po zkušenostech se sportovním areálem v Krasové a po výstavbě Squash Blansko a Bowling Blansko jsem cítil, že bych tento úkol mohl zvládnout. Po dlouhých peripetiích a rozhodování se plánované stalo skutkem. V lednu 2017 jsme zahájili stavbu a šestého dubna 2018 se areál podařilo otevřít.

Bowling Brno je velkoryse navržené společensko – sportovní bowlingové centrum. V interiéru centra se nachází dvacet nejmodernějších bowlingových drah, specializovaný obchod, restaurace pro dvě stě osob a konferenční sál pro osmdesát osob. Velmi nám záleželo na moderním a kreativním interiéru vnitřních prostor. Myslím, že se nám to podařilo. Zvláště dominantní led obrazovka, mořské akvárium, kavárnička, bar a další prvky jsou toho neklamným znamením. Za samozřejmost považujeme špičkové vybavení a skvělé personální obsazení kuchyně.

Venkovní součástí centra je prostorná multifunkční letní terasa s design venkovními šachy. Velmi oblíbené jsou i do zeleně chráněného území Bílá hora zasazené, čtyři beachvolejbalové kurty, včetně kompletního zázemí.

V současné době dokončujeme výstavbu 18 jamek pro hru Adventure golf a také velmi atraktivního dětského hřiště. Jako pocta bowlingovému sportu bude v našem areálu stát bronzová socha hráčky bowlingu v životní velikosti, kterou pro nás navrhl a zpracovává Ing. Arch. Zdeněk Makovský.

Věříme, že první ročník mezinárodního turnaje Motiv Bowling Brno Open 2019 bude úspěšný a již teď se na váš všechny moc těšíme.

 

Vlastík

 

Jak se k nám dostanete?

28.01.2019

Pro návštěvníky, kteří budou v Brně poprvé, jsme si připravili podrobné informace o dopravě.

 

Jak se do Brna nejlépe dostat ze zahraničí?

V okolí Brna se nacházejí čtyři letiště:

Mezinárodní letiště Brno-Tuřany (CZE)                         - cca 8 km od centra Brna 

Mezinárodní letiště Vídeň (AUT)                                     - cca 150 km od Brna 

Mezinárodní letiště M. R. Štefánika Bratislava (SVK)  - cca 150 km od Brna

Mezinárodní letiště Václava Havla Praha (CZE)            - cca 200 km od Brna 

Pokud z Vaší země neexistuje spoj na Brněnské letiště, pak doporučujeme využít Mezinárodní letiště ve Vídni. Přímo z letiště můžete využít služeb autobusů Student Agency, které Vás dopraví až do centra Brna (zastávka Brno - AN u hotelu Grand).

 

Jak se dostat na hernu Bowling Brno?

Z centra Brna se můžete na hernu dostat vícero způsoby. Záleží na Vás, který dopravní prostředek upřednostníte.

Adresa: Bowling centrum Brno s.r.o.

                Líšeňská 4515/80              

                636 00 Brno-Líšeň

TRAMVAJ

8 – zastávka Líšeňská (12 minut z hl. nádraží)

9 – konečná zastávka Juliánov

AUTOBUS

58, 78 – zastávka Poliklinika Židenice 

78, 58, 82 a N97 – zastávka Malá Klajdovka

TROLEJBUS

25, 26 – zastávka Čejkovická

AUTO

Herna se nachází 7 minut od sjezdu z dálnice D1. Přímo v areálu herny je velké parkoviště pro zákazníky.

 

 

 

 

 

Poprvé v Brně?

28.01.2019

Celé dění turnaje Motiv Bowling Brno Open se bude odehrávat, jak už název napovídá, v Brně. Pro ty, kteří zde budou poprvé a budou si chtít něčím vyplnit volné chvíle, jsme nachystali malý přehled toho, co je možné navštívit. Více v celém článku.

 

 

Brno je druhé největší město v České republice a největší město na Moravě. Leží na soutoku dvou řek, Svratky a Svitavy. V Brně žije přibližně 380 tisíc obyvatel. V jeho centru a okolí se nachází mnoho zajímavých památek, které si můžete prohlédnout. A navíc při koupi turistické karty BRNOPAS můžete získat zlevněné vstupné nebo vstup zdarma.

Připravili jsme pro Vás přehled několika míst, které stojí za to navštívit.

Hrad a pevnost Špilberk

Jedná se o rozlehlý komplex, který se nachází na stejnojmenném kopci. Hrad Špilberk byl založen ve 13. století Přemyslem Otakarem II. Ve své době sloužil k ochraně českého státu i města Brna. V 17. a 18. století se stal vojenskou pevností a posléze byl přeměněn na civilní trestnici – jednalo se o nejtvrdší věznici v Evropě. V roce 1962 byl Špilberk prohlášen za národní kulturní památku. Hradby dnes nabízejí krásné výhledy na Brno. Sídlí zde Muzeum města Brna a pořádají se tady koncerty, divadelní představení a nejrůznější festivaly. V areálu najdete i zvonkohru složenou z patnácti zvonů nebo rozhlednu.

Veveří a Brněnská přehrada

Hrad Veveří patří k nejstarším z hradních areálů v celé České republice. Najdete ho zhruba 12 km severozápadně od centra města, nad Brněnskou přehradou. Po Brněnské přehradě se můžete svézt výletní lodí, ze které se nabízí krásný výhled na již zmiňovaný Hrad Veveří. Najdete zde i zoologickou zahradu, která se nachází kousek pod přehradní hrází.

Vila Tugendhat

Vila Tugendhat patří k památkám světového kulturního dědictví UNESCO. Pochází z let 1929–1930 kdy byla vybudována podle návrhu architekta Ludwiga Miese van der Rohe. V prostorách jsou použity vzácné materiály, jako je např. onyx ze severního Maroka a italský travertin atd.

Stará radnice

Stará radnice je nejpozoruhodnější historická budova v centru Brna a slouží především ke kulturním účelům. V jejím průchodu můžete vidět krokodýla neboli brněnského draka. Dále je zde galerie, informační centrum a stálá expozice o historii této stavby. V letních měsících si můžete prohlédnout Křišťálový sál, Freskový sál a Klenotnici. Odvážlivci mohou vystoupat na 63 metrů vysokou věž, ze které je úžasný výhled na Brno. V areálu radnice se konají koncerty, festivaly a různá divadelní představení.

Kostel sv. Jakuba

Tento kostel je nejcennější památka pozdní gotiky v České republice. Najdete ho na Jakubském náměstí v centru města. Původně románská stavba se později přeměnila na gotický kostel. V roce 2001 zde byla objevena podzemní kostnice, která je přístupná veřejnosti. Jedná se o druhou největší kostnici v Evropě, hned po té pařížské.

Náměstí Svobody

Náměstí Svobody patří k nejvýznamnějším a nejživějším brněnským náměstím. Nacházejí se zde tři zcela rozdílné sochařské instalace a nejdiskutovanější je tzv. časostroj, vyrobený z černé žuly, z něhož pravidelně každý den v 11 hodin vypadává skleněná kulička, kterou si můžete ponechat. V okolí se nachází spoustu dalších menších náměstí, jako např.: Moravské náměstí, Zelný trh, Malinovské náměstí, Dominikánské náměstí nebo ulice Česká se spoustou příjemných kaváren a restaurací. Určitě si každý přijde na své.

Petrov

Petrov se rozkládá v městské části Brno-střed a patří mezi významná místa Brna i celé Moravy. Na kopci Petrov se rozkládá národní kulturní památka - Katedrála svatého Petra a Pavla. Tato katedrála je nepřehlédnutelnou dominantou města. Zajímavá je tím, že zvony odbíjí poledne v 11 hodin. Za pěkného počasí je zde příjemná procházka v Denisových sadech nebo v Kapucínských zahradách.

 

Pro více informací se můžete podívat na webové stránky města Brna.

Čeká Vás víc než finanční výhry..

16.01.2019

Během turnaje budeme kromě finančních výher (náhled zde) rozdávat i ty věcné. V každé rundě budeme losovat výherce produktů firmy Motiv. Těšit se můžete na koule, čističe, tašky a jiné.

Konkrétní výhry postupně zveřejníme.

Registrace spuštěna!

16.01.2019

Spustili jsme registraci na turnaj! Neváhejte a vyberte si termín rundy, který Vám vyhovuje..

Registrační formulář najdete zde.

Bowling Brno

16.01.2019

Bowling Brno je velkoryse navržené společensko – sportovní bowlingové centrum. V interiéru centra se nachází dvacet nejmodernějších bowlingových drah, specializovaný obchod, restaurace a konferenční sál. Venkovní součástí centra je prostorná letní terasa a také, do zeleně chráněného území Bílá hora zasazené, čtyři beachvolejbalové kurty, včetně kompletního zázemí.

Více o centru najdete na jejich webu.